Вийшла ще одна серія гостросюжетного серіалу... з платіжної безпеки!
2025-04-03 16:37
Читайте короткий зміст нової лекції з кібербезпеки для студентів "Протону".
І додавайте цей пост в Збережене! бажаємо, щоб він вам не знадобився, але про всяк випадок - най буде!
Що робити, якщо ви переказали гроші шахраям?
Діяти негайно!
• Зателефонуйте до свого банку, повідомте про шахрайську транзакцію та попросіть допомогу у поверненні коштів.
• Визначте банк отримувача за БІН-кодом (перші 6 або 8 цифр картки), зателефонуйте туди та попросіть заблокувати суму шахрайської транзакції на рахунку отримувача та ініціювати повернення коштів.
• Після дзвінка від співробітника кол-центру Національної поліції особисто зверніться до районного підрозділу поліції за місцем проживання (адресу вам повідомлять під час дзвінка) та власноруч підпишіть заяву про вчинення правопорушення.
• Отримайте заяву від вашого банку, яка містить офіційне звернення банку, опис ситуації та реквізити для повернення коштів.
• Отримайте витяг з ЄРДР, який підтверджує, що за фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження. Для отримання витягу з ЄРДР зверніться до підрозділу поліції, в якому відкрито кримінальне провадження, та подайте відповідний запит слідчому.
• Передайте ці документи до банку-отримувача для ініціювання процедури повернення коштів. За домовленістю з вашим банком, він може самостійно передати ці документи до банку-отримувача.
Що таке БІН і як його використовувати?
Банківський ідентифікаційний номер (БІН) – перші 6 або 8 цифр картки, що ідентифікують банк-емітент та платіжну систему.