Новини

«Протон-Марафон: втілюй мрії у 60+!» стартував у КНУ ім. Шевченка

«Протон-Марафон: втілюй мрії у 60+!» стартував у стінах Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка.


Разом із нашими друзями та партнерами ми говорили про гідну старість й нові освітні можливості для людей елегантного віку, ділилися власними історіями й слухали лекцію відомої тренерки та психологині Алли Клименко про Щастя.


«Літні люди – золотий фонд нашої країни. Це люди, які можуть відділити другорядне від головного. Люди, які віддали цій країни життя, знання, працю, – сказала на відкритті Марафону міністерка соціальної політики Mарина Лазебна. – Сьогодні, 1 жовтня, – Всесвітній день людей похилого віку. Елегантного віку, щасливого віку. Це день, коли влада має здати екзамен перед вами, має сказати, а що вона зробила, які результати вже досягнуті та що потрібно зробити ще, щоби ви справді були щасливими».


Співзасновниця і голова правління БФ Let's help Ольга Бондаренко зазначила, що місія «Протона» – зарядити людей на позитив.


«Сьогодні люди, яким 60+ років відчувають ті чи інші бар’єри в суспільстві, й «Протон» якраз руйнує деякі з них, зокрема – освітні», – сказала Ольга Бондаренко. Вона нагадала, що гідна старість – це комплексне поняття, і окрім розвитку освіти для літніх людей, варто працювати над забезпеченням комфортного побуту для людей літьного віку.


Зокрема, розповіла, що фонд опікується 127 геріатричними пансіонатами та вперше за 30 років ініціював проведення в Україні масштабного Пенсійного форуму.


«Важливо, щоб університети третього віку були в кожному місті, містечку та селі. Така система вже започаткована на базі територіальних центрів соціального обслуговування старших людей, але також це можна робити на базі університетів.


І «Протон» є прикладом того, якою може бути ця синергія між людьми, які займаються розвитком, наукою, та людьми, які вміють бачити перспективу, – сказала на відкритті Тетяна Ломакіна, радниця-уповноважена Президента з питань безбар'єрності. – Старші люди є цінними для суспільства – вони бачать перспективу. Чим старша людина, тим більший в неї досвід і тим краще вона прораховує наперед дії. Це важливі навички».


«Сьогодні перший день старту «Протона», за нами підхоплять естафету Дніпро, Харків, Одеса, Львів. Я хочу привітати всіх наших студентів і подякувати всім нашим викладачам-волонтерам. Ми розуміємо, що все робимо не дарма. Ми здобуваємо для вас і разом з вами нові можливості та вершини, і вдячні, що ви з нами», – підсумувала ректорка Університету третього віку «Протон» Жанна Леонідівна.

.

«Протон - Марафон» розпочався – далі в нас заплановані події у Дніпрі, Харкові, Одесі та Львові. Буде цікаво і насичено! Слідкуйте за новинами й долучайтеся до наших ініціатив!