Новини

У Харкові студентам розповіли, як стати успішними підприємцями у 60+

5 жовтня у межах освітнього проекту «Протон-Марафон: втілюй мрії у 60+!» спікер центру підтримки підприємців «Дія.Бізнес», співзасновник креативної агенції ОНИ та незалежної агенції для брендів та СМО Optic GroupПавло Єфременко розповів літнім людям у Харкові, як стати успішним підприємцем у 60+.

Говорили як про конкретні кроки для запуску справи, так і про цінності та репутацію бренду.

«Зараз бізнес – це не просто заробляння грошей, це величезна частина культури, яка розвиває суспільство, – говорить Павло Єфременко. – Бізнес – це самореалізація, яка приносить гроші. Не існує «чарівної таблетки», яка зробить нашу справу успішною. Бізнес – це гіпотеза, тут усе перевіряється на практиці».
Під час лекції Павло Єфременко розповів про основні етапи, які передують запуску власної справи, – формування бізнес-ідеї, дослідження ринку, аналіз ресурсів, налагодження процесів і вибір фінансової моделі.

«Щоб бути успішним підприємцем, потрібні бути допитливим, системним і активним в комунікації. У цьому переліку немає нічого про вік підприємця. Бо успішний бізнес – це не про вік, а про навички, які має розвивати людина, – говорить лектор. –Все змінюється так швидко, що треба цікавитися всім – які є тренди, чим люди захоплюються, що є актуальним тощо. Без допитливості – ніяк. Системність потрібна, щоб досягти мети. Часто – це рутинна, нудна робота, яка, утім, є вкрай необхідною. Бо хороша ідея, яку погано реалізували, – це погана ідея. Також, щоб побудувати бізнес, нам треба нові контакти й спілкування з дуже різними людьми».

Павло Єфременко підкріпив лекцію реальними прикладами та мотивував аудиторію дізнаватися більше про те, як запустити власну справу, тим більше, що зараз, за його словами, є дуже багато соціальних та інформаційних інструментів, які дають таку  можливість. Зокрема, Центр підтримки підприємців «Дія.Бізнес», який безкоштовно надає консультації підприємцям і тим, хто тільки хоче ними стати. 

«Суспільство тільки виграє, якщо залучатиме до підприємництва літніх людей. По-перше, за рахунок досвіду цих людей буде розвиватися сам ринок товарів та послуг в країни. Буде зростати і платоспроможність людей літнього віку як споживачів інших бізнесів, що теж розвиватиме економіку. А за рахунок самореалізації та підвищення добробуту людей, особливо літніх, зростатиме загальний рівень щастя суспільства», – підсумовує Павло Єфременко.

Керівниця центру підтримки підприємців «Дія.Бізнес» у Харкові Анастасія Кучерява теж зауважила, що успіх бізнесу не залежить від віку його засновників.Головне – бажання і націленість на результат.  

«Підприємництво – це багатосторонній процес. Хтось не розуміє, як зареєструватися, хтось – як сформулювати саму бізнес-ідею. І наш проект – «Дія.Бізнес»–якраз допомагає всі ці питання вирішувати, – говорить Анастасія Кучерява. – Я впевнена, що ключовим пуском для мотивації буде те, що люди можуть трансформувати свій життєвий досвід у справу, яка приноситиме їм не стільки прибуток, як задоволення. А в усьому іншому ми допоможемо на безкоштовній основі – і зареєструватися, і підібрати кведи, і налагодити роботу, - адже у рамках проєкту Дія.Бізнес можна здобути безкоштовну експертну консультацію більше ніж за 60 напрями. На мою думку, вихідною точкою для мотивації є натхнення і націленість на те, щоб створити продукт чи послугу, що будуть якісними, націленими на високий рівень стандартів та розуміння, чому споживач обере саме його».

Бізнес-лекцією «Як стати успішним підприємцем у 60+» Університет третього віку «Протон» анонсує початок роботи свого регіонального представництва у Харкові, а також запуск нового навчального курсу для людей літнього віку – «Бізнес та підприємництво».

Щоб стати студентом чи студенткою «Протона» у цьому місті, потрібно мати пенсійне посвідчення та зателефонувати до регіонального менеджера у місті Харків Ксенії Меркулової за номером (098) 418-65-21

Попереду – Одеса, де 7 жовтня зірковий тренер шоу «Україна має талант» Євген Кот проведе танцювальний майстер-клас. 10 жовтня у Львові телеведуча та суддя кулінарного шоу «Майстер шеф» Тетяна Літвінова навчить готувати італійські страви.  І завершиться Марафон 13 жовтня у Києві благодійним кінопоказом у кінотеатрі «Жовтень».