Новини

Студентів Університету в Києві навчили основам самозахисту

16 студенток і студентів Університету третього віку «Протон» зібралися у тренувальній залі Київського інституту менеджменту, щоб навчитися основам стрес-підготовки та самозахисту. Як пояснила ректор університету третього віку «Протон» Жанна Саврилова, у людей старшого віку є велика цікавість до подібних занять – за даними Національної поліції України, лише за 8 місяців 2021 року в Україні було скоєно понад 8,5 тисяч кримінальних правопорушень щодо осіб літнього віку.

«Люди хочуть знати, як захистити себе. Це – пробне заняття, не виключено, що згодом ми додамо самооборону до нашої постійної навчальної програми, бо запит на неї є і він великий», – говорить Жанна Саврілова. 

Основам самозахисту людей старшого віку вчив інструктор зі стрес-підготовки та систем ближнього бою Костянтин Ульянов. Він розповів присутнім про зелену, жовту і червону зони безпеки та як саме поводитися у кожній з них, пояснив, чому важливо бути спостережливими, час від часу озиратися і уважно дивитися, хто йде поруч чи позаду. Пояснив, як діяти у потенційно небезпечних ситуаціях. А ще навчив правильно кричати і просити про допомогу, а також розповів, як самим безпечно пропонувати допомогу, якщо ви стали свідками нападу, бійки чи будь-якого іншого конфлікту. Тренер також порадив завжди мати з собою ліхтарик, свисток і газовий балончик.

«Ніколи не пізно навчитися захищати себе і своїх ближніх, – говорить Костянтин Ульянов. – У людей старшого віку дуже великий життєвий досвід. Я про щось розказую, і майже завжди є людина, яка одразу ж розповідає історію зі свого життя, яка уточнює або підтверджує те, про що я говорю. Ці люди багато що бачили, тому з ними трохи легше працювати, бо вони знають, про що я кажу.» На чому я акцентував сьогодні? Що треба бути обачними і завжди пам'ятати, що найкращий інструмент захисту у будь-якій небезпечній ситуації – наш крик».

Після лекційної частини пенсіонери взяли участь у практичних заняттях, під час яких Костянтин Ульянов разом зі своїми помічниками моделювали небезпечні ситуації та вчили правильно в них діяти.

«Самозахист – це важлива тема, я би сказала – життєво необхідна. Треба вміти захистити себе і своїх близьких. Я люблю вчитися, вчусь все життя, тому із задоволенням прийшла на це заняття, – розповідає 64-річна Галина Максименко, студентка Університету третього віку «Протон». – Я зіграла в двох змодельованих ситуаціях і тепер розумію, що я робила не зовсім правильно і як я маю діяти насправді. Було корисно почути від тренера і про ліхтарик і свисток, які потрібно мати при собі завжди, бо вони допомагають не лише у ситуаціях із непевними людьми, а й у випадку з бродячими собаками».

«Те, що треба кричати, і те, як саме треба тримати перед собою руки, коли маєш справу з потенційно небезпечною людиною – було корисним для мене, я цього не знала, – розповідає 74-річна Наталія Кукліна, студентка Університету третього віку «Протон». – Я живу в центрі Києва, але щоб зайти у під’їзд, мені треба пройти через скверик, де часто сидять чоловіки напідпитку та різні гучні компанії. І я завжди відчуваю дискомфорт, коли заходжу у двір: хтозна, чому вони там сидять і що собі думають. Тепер почуватимуся трошки впевненіше, бо знаю, що робити у небезпечній ситуації».
Майстер-клас із самооборони відбувся за підтримки Університету третього віку «Протон» та благодійного фонду Let’shelp. Він – частина освітнього Марафону «Втілюй мрії у 60+», який розпочнеться 1 жовтня і охопить Київ, Львів, Одесу, Дніпро та Харків. У цей день там відкриються регіональні представництва Університету третього віку «Протон». Також у рамках Марафону заплановані зустрічі людей старшого віку зі світовими бізнес-фахівцями, відомими шеф-кухарями, танцівниками та художниками. 
«Університет третього віку у Києві існує з 2009 року. Цього року благодійний фонд Let’shelp взяв цей проєкт під своє крило і розширив його на ще чотири міста. У планах фонду – щороку плюс п’ять міст, – розповідає Анна Клименко, керівниця проєкту університет третього віку «Протон».Цього року ми також модернізували проєкт і додали новаторські предмети, серед яких медіаграмотність, економіка, фінансова грамотність, яку викладатимуть експерти з Національного банку України, інноваційні технології та тренди. А також окрему навчальну програму «Бізнес та підприємництво».

До пандемії Університет третього віку «Протон» у Києві відвідувало понад 2000 студентів. Серед навчальних предметів, які університет пропонує людям старшого віку, – іноземні мови, інформаційні технології, психологія, культурологія, світова література, арт-терапія тощо. А також спортивні заняття – фітнес, танці, йога, скандинавська ходьба. Студентом може стати будь-хто, хто має пенсійне посвідчення. Відтепер – не лише у Києві, а у Львові, Одесі, Дніпрі та Харкові.